Przebieg akcji w naszym przedszkolu

Dnia 16 września 2005 roku wszystkie nasze przedszkolaki w liczbie 200 dzieci wzięły udział w sprzątaniu Ziemi. Delegacje z dwóch grup dzieci sześcioletnich udały się pod Koszaliński Ratusz gdzie uroczyście rozpoczęto kampanię.

• Dzieci trzy i czteroletnie sprzątały tego dnia najbliższy teren przedszkolny.
  • Dzieci pięcio i sześcioletnie sprzatały teren najbliższego osiedla - teren przyległy do ogrodu przedszkolnego.

Łacznie wszystkie dzieci uzbierały dziesięć worków śmieci. Ilość zebranych worków nie była duża, ponieważ o teren przedszkolny dbamy każdego dnia. W sąsiedztwie przedszkola są dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 18, oraz Gimnazjum nr 9, a więc najbliższy teren do sprzątania nie był zbyt obszerny.

Przed sprzątaniem Ziemi odbył się we wszystkich grupach cykl zajęć przybliżaj±cych problem dbania o nasz wspólny Dom - Ziemię.